חזון החממה

 החממה פועלת להצמיח לומד בעל הכוונה עצמית, הפועל בצוות מתוך הנעה פנימית ללמידה ולחקר, ורואה בתרומה לקהילה ובאחריות סביבתית ערך מרכזי
 
אנו מאמינים כי אקולוגיה מתקיימת גם במימד החברתי, היא קשורה קשר הדוק לאקולוגיה המתקיימת בטבע, ופועלים ליישם את שתיהן - האקולוגיה החברתית והאקולוגיה הסביבתית במודל החממה. 

חזון החממה מתקיים במספר מישורים:

במישור האדם - בוגר החממה, אנו פועלים להצמיח אדם המודע ליכולותיו, שואף להצטיינות אישית וקבוצתית, בעל היכולות למצות את כישוריו, ובעת ובעונה אחת גם בעל אחריות חברתית וסביבתית. בוגר החממה מצויד ב"מנוע פנימי" חזק, המונע בדלק של סקרנות, צניעות ואהבה ללמידה וכן במצפן מוסרי הנשען על ההיכרות האישית שלו עם האנשים, הטבע, בעלי החיים והצמחים הסובבים אותו.  
 
במישור הקהילה - מהווה החממה מקום של מפגש: מפגש בין אנשים מקהילות שונות - יהודים, ערבים, חילונים, דתיים, מפגש של לומדים מרקע שונה - תלמידי חינוך מיוחד, מצוינות, נוער בסיכון, בוגרי אלו"ט, חניכי בית אקשטיין, מפגש בין רעיונות ותחומים - מדע ואמנות, פיזיקה וביולוגיה, חברה וכימיה, חוקר נפגש עם תלמיד, ממציא נפגש עם אמן. בחממה מהווה מקום פתוח להצמחת יוזמות, הפקת אירועים וקיום מפגשים מתוך רצון לתת הזדמנות לרעיונות לפגוש ולהשפיע השפעה הדדית.

במישור החברה - אנו מעוניינים לספק השראה ותמיכה להקמת יוזמות ברוח החממה ברחבי הארץ, יוזמות אשר יסייעו בקידום החברה בישראל לעתיד ירוק יותר: חברה המדגישה ערכים של אקולוגיה סביבתית, כגון שמירה על הסביבה, פיתוח מדעי וטכנולוגי, קידום המחקר, כלכלה סביבתית, יזמות וחשיבה ברת-קיימא, יחד עם ערכים של אקולוגיה חברתית, כגון רב-תרבותיות, סובלנות, פתיחות, וצניעות
 
 
ברוכים הבאים לחממה!

לינק לאתר החדש מבית היוצר של החממה - "אתגרי הקורונה" - כאן

החממה פתוחה כל יום - כל היום! שעות מענה במשרד:
ימים א' - ה', 8:00 - 15:00
בטלפון: 04-6374160, ובמייל:
hamamaoffice@gmail.com
 
בקרוב בחממה - אירועים, קורסים, פעילויות - לחצו כאן
 
דף הפייסבוק של החממה 

סדנאות ופעילויות לבתי ספר וקבוצות מאורגנות - לפרטים לחצו כאן 

מוזמנים לקרוא את חוברת הרעיונות של החממה כאן

חוברת ההשראה של החממה עלתה לאוויר - לחצו כאן

חג שמח ושנה טובה!
 

 
 
יש מקום לכל אחד להמציא, לגלות ולחקור!
לחצו כאן למידע על חוגי החממה
 
 
החממה האקולוגית בעין שמר, קיבוץ עין שמר, ד.נ. מנשה, מיקוד 38816
טלפון. 04-6374160  |   פקס. 04-6374160
דוא"ל.  gevanoam@gmail.com
בניית אתרים | עיצוב אתרים | קידום אתרים | כרטיס פייסבוק עסקי סטודיו רותם-בר: rotembarstudio.com