תגלית
החממה מפעילה סדנאות לקבוצות "תגלית", המזמנות למשתתפים מחו"ל חוויה של מפגש בלתי אמצעי עם ישראל הירוקה, החדשנית והיוזמת, המקדמת ערכים של הכרת האחר, קיימות וקשר עבר-הווה-עתיד. סדנאות "תגלית" בחממה מועברות על ידי צוות מנוסה ומקצועי, ומותאמות לדרישות וצרכי הפרויקט מבחינת מסגרת הזמן והמשאבים, ומועברות בשפות אנגלית, ספרדית, פורטוגזית, רוסית והולנדית. הסדנאות משלבות התנסות מעשית, למידה עיונית והיכרות עם הפרויקטים והמחקרים אותם עורכים תלמידי החממה ולוקחים בהן חלק מעל 2,000 משתתפים בשנה.
 
הסדנאות עוסקות בנושאים הבאים*:

Eco-Existence: המיעוט הערבי והחברה בישראל

סדנה זו עוסקת בנושא החברה הישראלית מזווית מבטם של המיעוט הערבי בישראל, ומזמנת למשתתפים מפגש עם דובר צעיר, אזרח ישראלי מהמגזר הערבי, הדרכה מפי צעיר ישראלי-יהודי והיכרות עם יוזמות חברתיות העוסקות בבניית חיבורים ושיפור היחסים בין יהודים וערבים בישראל. הסדנה מתחילה בתצפית ממרום הישוב קציר לעבר אזור מנשה, ואדי ערה והשומרון, כולל גדר ההפרדה, הכפר "ברטעה", ערים, מושבים, כפרים וקיבוצים באזור. משם ניסע לחממה האקולוגית, ונקיים מפגש עם צעיר או צעירה ישראלים מהמגזר הערבי, הכולל פרק של שאלות ותשובות, היכרות עם סיפורו האישי של הדובר ועם פרויקט חברתי בו הוא מעורב, במטרה לבנות חיבורים ולשפר את היחסים בין יהודים וערבים בישראל. לבסוף, נצא להכיר את החממה האקולוגית כפרויקט המפגש נוער יהודי וערבי סביב אתגרים משותפים: אתגרי המים, הסביבה, האקלים והאנרגיה.
 
גילאים: 18+
שפות: אנגלית, ספרדית, פורטוגזית, רוסית, הולנדית
משך הסדנה: שעתיים וחצי
 
 
 
Green-Tech nation:

סדנה זו מזמינה את המשתתפים להכיר את אתגרי הסביבה של ישראל ואת החדשנות הישראלית בהיי-טק הירוק במיקוד על נושא המים, המזון והאנרגיה. הסדנה משלבת פעילות Hands-on בצוותים, הדורשת מהמשתתפים לשתף פעולה, לבנות, ללמוד ולהציג את ממצאיהם. נתחיל במצגת ודיון העוסק באתגרי הסביבה של ישראל, במיקוד על אתגר המים, מקורות ושימושים במים והשוואה לאתגרים הסביבתיים בהם עוסקים תושבי המדינות מהן מגיעים המשתתפים. לאחר מכן נתחלק לצוותים וכל צוות יקבל אתגר משותף: לבנות ולהרכיב מערכת המדגימה טכנולוגיה ישראלית חדשנית לשימוש או לטיפול במים, כאשר בנוסף למודל אותו יבנו המשתתפים הם יציירו פוסטר מידע, ויציגו את המודל הפיזי והפוסטר בפני קהל. הפרויקטים בהם יעסקו המשתתפים:
 
אקווה-פוניקה: שיטה לגידול משולב של דגים וצמחים במערכת מים סגורה, תוך חסכון במים ובמשאבים, על ידי יצירת סימביוזה: הפרשות הדגים משמשות דשן אורגני לצמחים, ואלו בתמורה "גומלים" לדגים בכך שהם מנקים את המים.
מיקרו אצות: מערכת לגידול מיקרו אצות, המשמשות להפקת מוצרי מזון, קוסמטיקה, תרופות, לטיפול במים ואפילו לייצור דלק!
סינון מים: סינון מים בשיטת השפדן, בדגש על שלב הפרדת המרחפים באמצעות חול.

גילאים: 16+
שפות: אנגלית, רוסית, הולנדית
משך הסדנה: שעתיים 

 
Isra'art: אמנות חברתית בישראל

סדנה זו עוסקת בתחום האמנות מזווית ייחודית המאפיינת את החממה ואת אביטל גבע מייסדה לאורך שנות פעילותו, והיוותה את הבסיס להענקת פרס "מפעל חיים" לאביטל מטעם משרד התרבות בשנת 2014. האמנות מעורבת ומתערבת בחיים, בחברה, בחינוך ובסביבה, אמנות הנעשית יחד, עם השראה והפרייה הדדית. הסדנה תתחיל במצגת ודיון העוסקים באמנות ישראלית בתקופות של מחאה, השפעת האמנות על הרחוב והרחוב על האמנות. משם נעבור לחלק המעשי: המשתתפים יתחלקו לצוותים, יבחרו נושא אקטואלי המעניין אותם מהיכרותם עם ישראל או מהעולם ממנו הם מגיעים וכן יבחרו כלי הבעה: ציור, פיסול, נגינה ועוד... צוותי המשתתפים יכינו את מיצג האמנות שלהם, ויחד יתחברו המיצגים לתערוכה העוסקת בנושאים המעניינים את הקבוצה. הסדנה בהדרכת עתר גבע, בעל תואר שני באמנות מ"בצלאל", אמן, רכז מגמת האמנות ומורה לאמנות בגמנסיה הרצליה ובעל סטודיו בשדרת האמנים בקיבוץ עין שמר.

גילאים: 16+
שפות: אנגלית
משך הסדנה: שעתיים 

· ניתן לשלב בסדנאות בנוסף לימוד בנושא הקיבוץ, ארוחת צהריים ועוד.
 
 
ברוכים הבאים לחממה!

לינק לאתר החדש מבית היוצר של החממה - "אתגרי הקורונה" - כאן

החממה פתוחה כל יום - כל היום! שעות מענה במשרד:
ימים א' - ה', 8:00 - 15:00
בטלפון: 04-6374160, ובמייל:
hamamaoffice@gmail.com
 
בקרוב בחממה - אירועים, קורסים, פעילויות - לחצו כאן
 
דף הפייסבוק של החממה 

סדנאות ופעילויות לבתי ספר וקבוצות מאורגנות - לפרטים לחצו כאן 

מוזמנים לקרוא את חוברת הרעיונות של החממה כאן

חוברת ההשראה של החממה עלתה לאוויר - לחצו כאן

חג שמח ושנה טובה!
 

 
 
יש מקום לכל אחד להמציא, לגלות ולחקור!
לחצו כאן למידע על חוגי החממה
 
 
החממה האקולוגית בעין שמר, קיבוץ עין שמר, ד.נ. מנשה, מיקוד 38816
טלפון. 04-6374160  |   פקס. 04-6374160
דוא"ל.  gevanoam@gmail.com
בניית אתרים | עיצוב אתרים | קידום אתרים | כרטיס פייסבוק עסקי סטודיו רותם-בר: rotembarstudio.com